_HLEDAT
« Leden 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Sloughi – Zdraví

Genetické testy v Laboklin CZ

Veterinární laboratoř Laboklin nabízí nejširší spektrum genetických testů pro psy v Evropě. Aktivně se podílí ve spolupráci s evropskými univerzitními pracovišti na vývoji nových genetických testů. Je  zapojena do ozdravných plemenných programů řady evropských kynologických organizací. Laboklin je akreditován dle platných mezinárodních laboratorních norem a veškerá vyšetření podléhají přísné interní i externí kontrole. Každý výsledek genetického vyšetření je dvakrát nezávisle prověřován.

Zároveň je veškerý laboratorní materiál na odběry poskytován zdarma. Veškerý zaslaný genetický materiál je v laboratoři Laboklin CZ bezplatně skladován po dobu 10 let.

Na webových stránkách laboratoře naleznete více informací ke konkrétním genetickým testům a dalším vyšetřením.

Dále ve zmíněné laboratoři můžete využít bezplatných konzultací genetických výsledků a problémů s uznávanými odborníky na dědičné choroby a barevné mutace.

Pro náš klub nabízí 15 % slevu a také množstevní slevy na měsíční vyúčtování! !!!!
- více u našich poradců chovu

Kontakt:      
                Laboklin CZ
                Na Císařce 3222/12
                15000 Praha 5
                Tel.: 730105024
                e-mail: czech@laboklin.com

 

 

Klíště

Klíšťata napadají psy mnohem častěji a více než lidi.

Sezóna klíšťat trvá od dubna až do října. Klíště žije především v travním porostu a vyhledává teplokrevné živočichy, na kterých parazituje sáním krve.

Klíšťata jsou přenašeči a zároveň hostitelé bakterií. Nákazu přenášejí slinami při zakousnutí, které vypouští do rány, aby v místě vpichu omezili srážlivost krve. Sliny obsahují také látky, které potlačují imunitní odpověď napadeného organismu, jak na samo klíště, tak i bohužel na původce nákazy, kterou přenáší. Na přenosu nákazy se může podílet i střevní obsah klíštěte. Nejznámější nákazou je Lymská borelióza.

S každým klíštětem je nutné zacházet opatrně!

  • Před jakoukoliv manipulací je nejlepší použít jednorázové gumové rukavice, napadené místo klíštětem zakápnout alkoholovým dezinfekčním roztokem a počkat tři až pět minut.
  • Klíště je třeba zachytit hned u kůže a kývavým pohybem jej kleštičkami nebo pinzetou dostat ven z kůže psa.
  • Klíště není dobré mastit a rozhodně není nutné ho vytáčet ani proti ani po směru hodinových ručiček.
  • Poté potřeme postižené místo dezinfekcí.